Home / Uncategorized / Amazon, bir dizi harika yeni özellikle Alexa'yı sessizce daha da kullanışlı hale getiriyor

Amazon, bir dizi harika yeni özellikle Alexa'yı sessizce daha da kullanışlı hale getiriyor

Google Asistan, Mayıs 2018’de piyasaya sürülen ve aslında bir yıl önce piyasaya sürülen harika bir özellik bırakan Amazon, Alexa’nın yeteneklerini geçen ay boyunca büyük ölçüde zenginleştirmiş gibi görünüyor.

Muhtemelen Alexa’nın şimdi yapabileceği ve görünüşte mümkün olmayan en havalı şey, günlük işe gidip gelme, trafik koşulları veya akıllı hoparlörünüzden telefonunuza bir hedefe yol tarifleri hakkında bilgi göndermektir. Bu şekilde, evinizden ayrılmadan önce işe veya bir tatil beldesine seyahatinizi planlayabilir ve sadece dijital asistanınızdan mobil cihazınıza göndermesini isteyebilirsiniz, bu da daha sonra favori navigasyon uygulamanızı kullanarak rehberlik sunmaya hazır olacaktır.
Temel olarak, Amazon’un burada yapmaya çalıştığı şey, kutudan çıkarken ahizesiz Alexa desteği ile donatılmış bugün mevcut olan az sayıda telefonu unutmanızı sağlıyor. Bu arada, tam boyutlu ekran gibi Alexa özellikli cihazların çekiciliği, gücü ve çok yönlülüğü ile tartışmak zor ikinci nesil Yankı Gösterisi veya Artık parmağınızı kaldırmanıza gerek kalmadan NBA oyunlarından video vurgularını oynatabilen Echo Show 8.

Elbette, Amazon’un ses asistanından her zaman yararlı bilgiler istemeye devam etmenize gerek yoktur, çünkü Alexa çoğu zaman davranışınızı tahmin edebilecek veya en azından ilginizi çeken şeyleri ezberleyecektir. Örneğin, şimdi yalnızca bir kez şiddetli hava durumu uyarıları almanızı istemeniz gerekir ve AI bölgenizde her fırtına patladığında size bilgi verecektir.

Son fakat kesinlikle aynı derecede önemli olarak, Demokratik başkanlık ilkesinden gelen son emeklilik uzun zamandır Amazon’un genel bir seçim merkezi kurmasını engellemedi. Alexa artık tartışmaları yeniden ele geçirebiliyor, en son anketler hakkında bilgi paylaşabiliyor, ayrıca aday pozisyonlar, onaylar ve kampanya olaylarıyla ilgili soruları yanıtlayabiliyor, tek tek eyaletler için sonuçlar hakkında canlı güncellemeler sunduğundan bahsetmiyor.

Ne yazık ki, sanal asistan Demokrat seçmenlere kalan iki adaydan hangisinin Kasım ayında Trump’ı yenmek için daha donanımlı olduğunu söyleyemez.

About admin

Check Also

American Express'ten Blue Cash Preferred Card ile nasıl bir kredi limiti alabilirim?

Önüne bak! Cüzdanınıza ekstra para koymak için anlayışlı alışveriş ve kişisel finans ipuçlarını paylaşıyoruz. Android …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *