Home / Uncategorized / Apple Watch'a karşı OPPO Watch

Apple Watch'a karşı OPPO Watch

OPPO Watch serisi artık resmi. Ve evet, estetik söz konusu olduğunda Apple Watch’tan liberal bir ilham alıyor. Ancak OPPO Watch sadece başka bir Apple Watch-wannabe mi, yoksa Android kullanıcıları için orijinal bir Apple Watch alternatifi olarak nitelendirmek için kendi hileleri var mı? Dahili donanım, özellikler ve elbette fiyatlandırma açısından nasıl farklılaştıklarını öğrenmek için OPPO Watch’u Apple Watch Series 5 ile karşılaştırıyoruz. Hemen inceleyelim:

OPPO Watch serisi
Oppo Saat Serisi 5

tasarlamak

Tasarım, OPPO Saat’in lavaboların yanı sıra parladığı bir alandır. Apple Watch ile benzerlik tekin değil ve tacı değiştiren iki yan düğme olmasaydı, OPPO Watch bir Apple Watch klonu olarak kolayca geçebilirdi. Ama dedikleri gibi, taklit etme yaltaklanmanın en iyi şeklidir. OPPO’nun bu söylemeyi biraz fazla ciddiye almış gibi görünse de, OPPO Watch’un hala kendi kimliği var. Yapım kalitesi, Apple Watch kadar üstün değilse de üstün.

OPPO Watch iki kasa seçeneğiyle geliyor: Alüminyum alaşımı ve Paslanmaz Çelik, alıcılar için masadaki renk seçenekleri gümüş, siyah, altın ve pembedir. Kayış, bir başkasıyla değiştirmek için bir düğmeye basılarak çıkarılabilir. Malzeme seçimleri hakkında konuşmak gerekirse, flourorubber ve dana derisi arasında seçim yapılabilir. İki gezinti düğmesi yan tarafta bulunurken, kasanın metalik bir parlaklığı vardır.

Apple Watch Serisi 5

Apple Watch’a gelince, alıcılar Alüminyum, Paslanmaz Çelik, Titanyum ve Seramik kasa seçenekleri arasından seçim yapabilir. Renk paleti de oldukça çeşitlidir ve Gümüş, Uzay Grisi, Altın, Uzay Siyahı ve Beyaz’ı içerir, aynı şekilde çeşitli kayış malzemeleri ve stilleri de vardır. Apple Watch Series 5, OPPO Watch ile karşılaştırıldığında kişiselleştirme söz konusu olduğunda kullanıcılara çok daha geniş bir portföy sunuyor.

Görüntüle

OPPO Saat, 41mm ve 46mm olmak üzere iki boyutta geliyor. 41 mm varyant, 320 × 360 piksel çözünürlüğe sahip daha küçük 1,6 inç AMOLED ekrana sahiptir. OPPO Watch’un 46mm’lik daha büyük varyantına gelince, 402 × 476 piksel çözünürlüğe sahip 1.9 inçlik esnek kavisli AMOLED ekrana sahip ve 326ppi piksel yoğunluğuna dönüşüyor.

Apple Watch Series 5 ayrıca iki varyantla geliyor: 40mm ve 44mm. İlki, 324 × 394 piksel çözünürlüğe sahip 1.57 inç Retina ekrana, ikincisi ise 368 × 448 piksel çözünürlüğe ve Force Touch desteğine sahip büyük bir 1.73 inç Retina ekrana sahip.

Oppo İzle

Özellikler

OPPO Saat, Qualcomm Snapdragon 2500 SoC tarafından desteklenmektedir. İlginç bir şekilde, OPPO ilk akıllı saatini Apollo ortak işlemciyle de taktı. Saat, güç tasarrufu gerektiğinde Qualcomm çipinden daha verimli Apollo ortak işlemciye geçer. Qualcomm çipinin yanı sıra 1GB RAM ve dahili depolamada 8GB.

Apple Watch Series 5 ise, S3 işlemciden 2 kat daha hızlı olduğu iddia edilen şirket içi 64 bit çift çekirdekli S5 işlemci tarafından destekleniyor. Apple Watch’ta navigasyon, dokunmatik girişler ve dokunsal geri bildirim sunan dijital kurma kolu ile gerçekleştirilir. Apple, Apple Watch Series 5 içindeki RAM miktarını belirtmedi, ancak OPPO Watch’un iki katı olan 32 GB yerel depolama alanı sunuyor.

OPPO Watch, kullanıcılara telefonlarında takılı SIM kartla aynı numarayı kullanma veya eSIM için yeni bir numarayla bağımsız olarak kullanma esnekliği veren eSIM işlevselliği ile birlikte gelir. Apple Watch Series 5 ayrıca hücresel bağlantı desteği de sunuyor, ancak daha ucuz GPS özellikli bir model de geliyor.

Hem Apple Watch hem de OPPO Watch 5ATM olarak derecelendirilmiştir ve barometrik altimetre, optik kalp atış hızı sensörü, jiroskop, ivmeölçer ve ortam ışığı sensörü gibi standart sensör paketi ile birlikte gelir.

Apple Watch Serisi 5

Yazılım

OPPO Watch, akıllı saatler için tasarlanmış özel bir Color OS yapısında çalışır, ancak yine de Google’ın Wear OS’sine dayanmaktadır. Şu anda yalnızca Android 6 veya sonraki sürümlerini çalıştıran cihazlarla uyumludur. Ancak OPPO, iOS platformu için uyumluluk ekleme üzerine çalışmaların devam ettiğini söylüyor. Apple Watch’a gelir ve watchOS’u çalıştırır ve Apple’ın cihaz ekosistemine kilitlenir.

Pil ve bağlantı

Apple Watch’ta bağlantı Bluetooth 4.2 ve Wi-Fi 802.11b / g / n ile sağlanır. OPPO Watch ayrıca Bluetooth 4.2’yi (BLE standardı) da destekler. Apple pil kapasitesini belirtmedi, ancak Apple Watch Series 5’in tek bir şarjla 18 saate kadar sürebileceğini iddia ediyor.

OPPO Saat, tek bir şarjla 40 saatlik çok daha uzun pil ömrü sunuyor. Özellikle, OPPO Watch, akıllı saati sadece 75 dakika içinde tamamen şarj ettiği iddia edilen Watch VOOC şarj teknolojisini desteklerken, 15 dakika şarj süresi yaklaşık 8 saat dayanacak kadar meyve suyu sağlayacaktır.

Oppo Saat (46mm) Paslanmaz Çelik

Fiyatlandırma

OPPO Watch’un 41mm varyantı 1.499 CNY (yaklaşık 220 $) fiyatla satılırken, 46mm Alüminyum alaşımlı varyant alıcıları 1.999 CNY (yaklaşık 290 $) geri alacak. Daha premium paslanmaz çelik varyant 2.499 CNY (yaklaşık 360 $) fiyat etiketi taşır. Apple Watch Series 5’e gelince, bir Alüminyum kasa ile OPPO Watch’un neredeyse iki katı olan temel varyant için 399 $ ‘dan önemli ölçüde daha yüksek başlar ve Apple Watch Hermes sürümü için 1200 doların üzerinde.

About admin

Check Also

American Express'ten Blue Cash Preferred Card ile nasıl bir kredi limiti alabilirim?

Önüne bak! Cüzdanınıza ekstra para koymak için anlayışlı alışveriş ve kişisel finans ipuçlarını paylaşıyoruz. Android …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *