Home / Uncategorized / Google nihayet en büyük Pixel 4 güvenlik kusurunu düzeltmeye hazırlanıyor … yakında

Google nihayet en büyük Pixel 4 güvenlik kusurunu düzeltmeye hazırlanıyor … yakında

Apple açıldıktan iki yıl sonra ilk iPhone nesli son teknoloji ürünü bir yüz tanıma sistemi olan Google, nihayet takım elbise izledi ve benzer şekilde gelişmiş bir 3D yüz kilit açma mekanizması için Piksel 4 ve 4 XL.

Doğal olarak, bu son bölüm ciddi endişeler yarattı ve tartışmalara yol açtı, ancak kredisine rağmen, Big G “önümüzdeki aylarda” bir yazılım güncellemesi yoluyla sağlanacak bir güvenlik iyileştirmesi sözü verme. Ne yazık ki, Ekim ayında geri döndü ve bu arada Pixel 4 ve 4 XL birkaç aylık yama ve Hiçbiri vaat edilen yüz kilidi açma geliştirmesini içermeyen “özellik düşüşleri”.
Değeri için, millet üzerinde Android Police, Google’ın hala yakın gelecekte etkinleştirilebilecek bir düzeltme üzerinde çalıştığını gösteren kesin bir kanıt keşfetmiş gibi görünüyor. Görünüşe göre, Pixel 4’ün ayarlar menüsünde, bu biyometrik tanıma teknolojisi ile telefonun kilidinin açılmasından önce kullanıcının gözlerinin açık olmasını gerektiren bir seçenek zaten var.

Sorun, seçenek aslında henüz hiçbir şey yapmaz ve onu bulmanın tek yolu, ayarlar menüsünün arama kutusuna “gözler” sözcüğünü yazmaktır. Ancak bu, halkın katılımının hemen köşede olduğu anlamına gelebilir. Tabii ki, yapılacak doğru şey, bu ekstra güvenlik katmanını bazı insanların asla öğrenemeyeceği bir seçenek olarak eklemek yerine tüm kullanıcılar için yeni “politikayı” uygulamak olacaktır, ancak bu kesinlikle hiçbir şeyden daha iyidir.

Merak ediyorsanız, hayır, Apple’ın Yüz Kimliği sistemi gözleriniz kapalıyken çalışmaz ve aynı şey, ilkel kullanarak Google’ın yüz kilidini açma kurulumundan doğal olarak daha az güvenli olanlar da dahil olmak üzere diğer şirketlerin yüz kimlik doğrulama çözümleri için de geçerlidir. 2D teknolojisi.

About admin

Check Also

American Express'ten Blue Cash Preferred Card ile nasıl bir kredi limiti alabilirim?

Önüne bak! Cüzdanınıza ekstra para koymak için anlayışlı alışveriş ve kişisel finans ipuçlarını paylaşıyoruz. Android …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *