Home / Uncategorized / Samsung, 2019'da 5G akıllı telefon yarışında altın madalya kazandı

Samsung, 2019'da 5G akıllı telefon yarışında altın madalya kazandı

Counterpoint’in bir raporunda belirtildiği gibi, Samsung, geçen yıl ABD’deki 5G akıllı telefon satışlarının% 74’ünü talep etti. 5G özellikli akıllı telefonlara olan talep beklenenden daha düşük olmasına ve 2019 için toplam akıllı telefon satışlarının% 1’ini temsil etmesine rağmen, Samsung hala bu alanda altın kazanabildi.

5G akıllı telefon pazarının% 74’ünü alırken, LG% 15 pazar payı ile gümüşü ve OnePlus% 11’i aldı. Samsung’un en çok satılan 5G telefonu Galaxy Note 10 Plus 5G idi, başarısı Counterpoint analistleri tarafından Verizon, AT&T ve T-Mobile tarafından geçen yılın sonuna kadar aldığı yoğun promosyona bağlandı. Samsung tarafından piyasaya sürülen ikinci 5G telefonu Samsung S10 5G idi.

LG’nin tek yarışmacısı, LG V50 idi ve 5G bağlantı yapabilen tek cihazdı. OnePlus 7 Pro 5G, OnePlus’ın en çok satan ürünü oldu.

Counterpoint, 2020’nin 5G özellikli akıllı telefon talebinde artış olacağını bekliyor. Analist Maurice Klaehne, 2020 için taşıyıcılar tarafından güçlü teklifler ve satışların beklendiğini ve sonunda 5G’nin benimsenmesini artırdığını belirtti. Tahmini büyüme, bu yıl içinde 5G iPhone’ların piyasaya sürülmesiyle de desteklenecek.

About admin

Check Also

American Express'ten Blue Cash Preferred Card ile nasıl bir kredi limiti alabilirim?

Önüne bak! Cüzdanınıza ekstra para koymak için anlayışlı alışveriş ve kişisel finans ipuçlarını paylaşıyoruz. Android …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *